Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Typy bukmacherskie na każdy mecz polskiej Ekstraklasy. Uwaga (!) wysoki yield. Nasi eksperci typują i podają analizę do spotkań polskiej ligi.
Regulamin forum
Polska Ekstraklasa

Ekstraklasa to najwyższa klasa rozgrywkowa piłki nożnej w Polsce. Każdy fan piłki nożnej powinien śledzić wyniki, terminarz, króla strzelców i puchar polski. Kto zostanie mistrzem w tym roku? Lech Poznań, Legia Warszawa, Wisła Kraków, a może ktoś inny?

Tylko u nas znajdziesz typy bukmacherskie na spotkania ligi polskiej oraz profesjonalne analizy spotkań polskiej Ekstraklasy.

Zapraszamy teraz do zapoznania się z poszczególnymi tematami w tym dziale. Przeczytaj terminarze polskiej Ekstraklasy, opisy odbytych spotkań ligi polskiej oraz analizy nadchodzących meczów w Ekstraklasie.
ODPOWIEDZ
kuba93
Posty: 1191
Rejestracja: 18-12-2007, 17:13

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Post autor: kuba93 » 02-03-2008, 11:30

Już dziś o godzinie 16:00 rozpoczną się Wielkie Derby Śląska, które odbędą sie na Stadionie Śląskim. Organizatorzy przewidują że na trybunach zasiądzie ponad 40 tysięcy kibiców. Będzie to prestiżowy i każda z drużyn będzie chciała rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. Ciężko jest tutaj wytypować zwycięzce bo są derby i wszystko może sie zdarzyć, dlatego tez oba zespoły mają równe szanse co potwierdzają kursy u bukmacherów.... Wydaje mi sie jednak że w tym meczu nie będzie wielkiego strzelania jak to zazwyczaj jest w meczach derbowych i obie drużyny będą bały sie "odsłonić". Będzie to raczej ostry mecz,a walka będzie się toczyła głównie w środku.

Oba zespoły kiepsko rozpoczęły nową rundę. Ruch zremisował bezbramkowo z Zagłębiem Sosnowiec, a Górnik przegrał u siebie z Lechem 0:1 po wątpliwym karnym a w dodatku stracił Tomasza Hajte, który dostał żółtą kartkę i w dzisiejszym meczu będzie musiał pauzować. Będzie to spore osłabienie dla Górnika, w którym oprócz Hajty zabraknie także Marisa Smirnovsa przez co obrana Zabrzan będzie osłabiona. Plusem dla Górnika jest jednak to że w tym meczu są spore szanse na to że zobaczymy w tym meczu Jerzego Brzęczka...

W zespole Niebieskich także zabraknie kilku zawodników. Sporym osłabieniem w przodzie będzie brak Remigiusza Jezierskiego, który jest kontuzjowany, a także za kartki będą musieli pauzować Ariel Jakubowski i Marcin Sobczak.

Tak przedstawia się bilans meczy między tymi zespołami w ekstraklasie:
Ogółem spotkań: 89
zwycięstw Ruchu: 23
remisów: 30
zwycięstwa Górnika: 36
stosunek bramek: 130:98 dla Górnika.
A więc widzimy ze do tej pory częściej zwyciężał Górnik i myślę że w tym meczu Zabrzanie maja troszkę większe szanse niż Ruch ale remis też jest bardzo prawdopodobny...
Przewidywane składy:

Ruch: Mioduszewski - Brzyski, Adamski, Baran, Nykiel - Balaż, Straka, Nowacki, Grzyb - Ćwielong, Fabusz

Górnik: Pesković - Pavlenda, Pawelec, Pazdan, Papeckys - Gołoś, Danch, Brzęczek, Madejski - Jarka, Zahorski

Mój typ: Under 2.5 i X2

GreenR
Posty: 365
Rejestracja: 28-02-2008, 00:10

Post autor: GreenR » 02-03-2008, 11:41

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Tak zapowiadane przez media i kibiców wielkie derby Ruch Chorzów i Górnik Zabrze zmierzą się na stadionie Śląskim na trybunach zasiądzie rekordowa liczba kibiców 40 tysięcy - głównie będą to fani Ruchu Chorzów.

Obie drużyny prezentują podobny poziom i nie sądzę aby któraś z nich rozgromiła swego przeciwnika w tym meczu zadecyduje głównie psychika piłkarzy i ich dyspozycja w danym dniu.
Moim zdaniem w derbach tych nie padnie zbyt wiele bramek i padnie remis podział punktów, tak jak to jest najczęściej w wielkich derbach padają isky i moim zdaniem będzie tak i tym razem.

Typ : X

rangers02
Posty: 5
Rejestracja: 28-07-2007, 08:24

Post autor: rangers02 » 02-03-2008, 11:45

Witam!
Dziś Wielkie Derby Śląska i dwie uznane w Polsce firmy stoczą zacięty bój w obecności ponad 40 tysięcy widzów. Na Stadionie Śląskim Ruch i Górnik zmierzą się po raz ósmy. W dotychczasowych potyczkach stadion szczęśliwszy był dla piłkarzy Ruchu Chorzów, którzy wygrali czterokrotnie i przegrali tylko dwa mecze. Ostatni raz Stadion Śląski gościł obie drużyny w 1977 roku.
W tabeli Ruch ma 6 punktów mniej od Górnika i jest trzy pozycje niżej ( stan przed weekendową kolejką). Obie firmy budują w tym sezonie zespoły z myślą o kolejnych latach. Stabilizacja finansowa w śląskich klubach sprawiła, że kibice obu zespołów mogą wymagać coraz lepszej gry. W dzisiejszym spotkaniu trener Górnika nie będzie mógł skorzystać z Smirnovsa i filara zabrzańskiej obrony T.Hajty( pauzuje za kartki).Do składu Górnika wraca natomiast Jerzy Brzęczek. Z drugiej strony nie zagra Ariel Jakubowski ( pauzuje za kartki). Duszan Radolski wprowadzi do składu Krzysztof Pilarza i Rafał Grodzickiego, których transfery zostały sfinalizowane w tym tygodniu. W poprzedniej kolejce Ruch tylko zremisował w słabiutkim Sosnowcu, natomiast Górnik przegrał z Kolejorzem u siebie 0-1. Przewidywane składy:
Ruch: Mioduszewski - Brzyski, Adamski, Baran, Nykiel - Balaż, Straka, Nowacki, Grzyb - Ćwielong, Janoszka
Górnik: Pesković - Pavlenda, Pawelec, Pazdan, Papeckys - Gołoś, Danch, Brzęczek, Madejski - Jarka, Zahorski
Myślę, że możemy spodziewać się pewnego remisu bo oba zespoły nie będą chciały przegrać w tak prestiżowym pojedynku. Kursy u buków na remisik wysokie w granicach 3,2-3,5. Mój typ to niestety bezbramkowy remis.
Pozdrawiam

guardiola
Posty: 3
Rejestracja: 02-03-2008, 12:14

Post autor: guardiola » 02-03-2008, 12:30

tez jestem zdania ze bedzie remis tylko bardziej jestem przekonany co do remisu 2:2. obie druzyny z pewnoscia beda chcialy zagrac pod publike i beda atakowac wieksza iloscia graczy.przypuszczam iz bedzie to mecz w stylu angielskim. moj typ to remis i wiecej niz 2,5

Gordie
Posty: 6
Rejestracja: 29-02-2008, 19:32

Post autor: Gordie » 02-03-2008, 12:40

"Statystycznie nieco większe szanse ma Ruch. Z Górnikiem "Niebiescy" nie przegrali u siebie od 12 lat i teraz chorzowianie liczą, że będzie podobnie. Ruch planuje także "odkuć się" za sierpniową porażkę, kiedy przegrali po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym." (źródło: onet.pl)

Ostatnie 6 Meczy Ruchu Chorzów:
Data Turniej Mecz Wynik
23/02-08 Orange Ekstraklasa Zaglebie Sosnowiec vs. Ruch Chorzow 0:0
07/12-07 Orange Ekstraklasa Ruch Chorzow vs. Cracovia 2:0
04/12-07 Puchar Ekstraklasy, Grupa A Groclin vs. Ruch Chorzow 2:0
30/11-07 Orange Ekstraklasa Ruch Chorzow vs. Groclin 1:2
27/11-07 Puchar Ekstraklasy, Grupa A Ruch Chorzow vs. Legia Warszaw 0:1
24/11-07 Orange Ekstraklasa Jagiellonia Bialystok vs. Ruch Chorzow 1:1


Ostatnie 6 Meczy Górnika Zabrze:
Data Turniej Mecz Wynik
27/02-08 Puchar Ekstraklasy Gornik Zabrze vs. Cracovia 0:1
24/02-08 Orange Ekstraklasa Gornik Zabrze vs. Lech Posnan 0:1
08/12-07 Orange Ekstraklasa Legia Warszaw vs. Gornik Zabrze 2:0
05/12-07 Puchar Ekstraklasy, Grupa B Zaglebie Sosnowiec vs. Gornik Zabrze 3:2
02/12-07 Orange Ekstraklasa Gornik Zabrze vs. Wisla Krakow 1:3
28/11-07 Puchar Ekstraklasy, Grupa B Gornik Zabrze vs. Wisla Krakow 0:1


Sytuacja w tabeli:
Górnik na bezpiecznym 8 miejscu, Ruch walczy o uzyskanie jak najwyższej pozycji nad strefą spadkową będąc w tej chwili chwili na 11 miejscu (stan po 18 kolejce). Różnica punktowa pomiędzy zespołami - 9 pkt.

Bilans meczy Chorzowa u siebie: 3 zw. - 3 rem. - 3 por.
Górnik na wyjeździe: 1 zw. - 2 rem. - 5 por.

Poprzednia kolejka:
Ruch jedynie zremisował z ostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec.
Górnik rozegrał słaby mecz z Lechem, choć przegrał po kontrowersyjnym rzucie karnym

Odczucia subiektywne:
Trudno jest jednoznacznie wskazać kandydata, o czym świadczą też kursy bukmacherów.
Ponadto to derby, a wiadomo, że rządzą nimi trochę "inne prawa".
Wg mnie większym potencjałem dysponuje Górnik.
Z drugiej strony punkty są bardziej potrzebne piłkarzom z Chorzowa. Powinna pomóc im również rekordowa widownia, tylko czy nie zadziała to na zawodników paraliżująco?

Typ wg tygodnika "Piłka Nożna" - X
Mój typ - X

:minus:
Ostatnio zmieniony 04-03-2008, 22:54 przez Gordie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szymek
Posty: 1857
Rejestracja: 23-01-2008, 15:02

Post autor: Szymek » 02-03-2008, 14:54

Obrazek___________Obrazek

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

02.03.08 18:00

Dzisiaj na stadionie narodowym w Chorzowie zmierzy się Górnik Zabrze z Ruchem Chorzów , będą to 90 wielkie derby śląska . Atmosfera przed derbami jest niewyobrażalna , podobno na mecz przybędzie 41 tysięcy widzów. Jak na polskie warunki jest to wynik oszałamiający . Ja jednak myślę , że dzisiaj tylko publiczności będzie dużo , goli już nie koniecznie . Przewiduje zacięty mecz , walkę od początku do końca i mało goli . Co prawda nie zagra Hajto , ale gotowy do gry będzie już Brzęczek , Zahorski napewno będzie podbudowany po meczu reprezentacji i to może dodać mu skrzydeł . Ruch jak to Ruch, choćby w ostatniej kolejce widzieliśmy ich formę i krótko mówiąc nie była porywająca. Górnik z Lechem natomiast grał niźle i przegrał przez błąd sędziego . Dzisiaj wydaję się ,że będzie remis jak to w derbach , ewentualnie delikatna wygrana Górników , tak w granicach 1:0.

Typ : poniżej 2.5 gola
Kurs 1.55

Typ : X2
Kurs 1.40

Awatar użytkownika
givdaf
Posty: 141
Rejestracja: 23-10-2007, 15:27

Post autor: givdaf » 02-03-2008, 14:57

Uważam inaczej niż wszyscy, bezbramkowy remis, czy tez 1:1 - to byłoby za proste. Wydaje mi się właśnie, że w tym meczu padnie sporo bramek, nad całą Polską przeszła ulewa, strzały po ziemi bedą bardzo niebezpieczne. Pora żeby młodzi gracze Górnika wreszcie sie pokazali. 40 tys ludzi na trybunach, medialna otoczka meczu, do tego wiadomo, że Leo Benhaker obejrzy mecz. Mój typ na ten mecz:

Górnik Zabrze (-1) 5.50 3/10

Logan
Posty: 50
Rejestracja: 26-07-2007, 06:56

Post autor: Logan » 02-03-2008, 16:57

Ruch Chorzow 1-1 Gornik Zabrze ( do przerwy ) :D

Awatar użytkownika
Szymek
Posty: 1857
Rejestracja: 23-01-2008, 15:02

Post autor: Szymek » 02-03-2008, 19:16

Obrazek___________Obrazek

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

02.03.08 18:00

Dzisiaj na stadionie narodowym w Chorzowie zmierzy się Górnik Zabrze z Ruchem Chorzów , będą to 90 wielkie derby śląska . Atmosfera przed derbami jest niewyobrażalna , podobno na mecz przybędzie 41 tysięcy widzów. Jak na polskie warunki jest to wynik oszałamiający . Ja jednak myślę , że dzisiaj tylko publiczności będzie dużo , goli już nie koniecznie . Przewiduje zacięty mecz , walkę od początku do końca i mało goli . Co prawda nie zagra Hajto , ale gotowy do gry będzie już Brzęczek , Zahorski napewno będzie podbudowany po meczu reprezentacji i to może dodać mu skrzydeł . Ruch jak to Ruch, choćby w ostatniej kolejce widzieliśmy ich formę i krótko mówiąc nie była porywająca. Górnik z Lechem natomiast grał niźle i przegrał przez błąd sędziego . Dzisiaj wydaję się ,że będzie remis jak to w derbach , ewentualnie delikatna wygrana Górników , tak w granicach 1:0.

Typ : poniżej 2.5 gola
Kurs 1.55

Typ : X2
Kurs 1.40
:minus:

Awatar użytkownika
Scorpion
Posty: 1268
Rejestracja: 27-02-2008, 17:16

Post autor: Scorpion » 02-03-2008, 19:28

Szymek pisze:
Obrazek___________Obrazek

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

02.03.08 18:00

Dzisiaj na stadionie narodowym w Chorzowie zmierzy się Górnik Zabrze z Ruchem Chorzów , będą to 90 wielkie derby śląska . Atmosfera przed derbami jest niewyobrażalna , podobno na mecz przybędzie 41 tysięcy widzów. Jak na polskie warunki jest to wynik oszałamiający . Ja jednak myślę , że dzisiaj tylko publiczności będzie dużo , goli już nie koniecznie . Przewiduje zacięty mecz , walkę od początku do końca i mało goli . Co prawda nie zagra Hajto , ale gotowy do gry będzie już Brzęczek , Zahorski napewno będzie podbudowany po meczu reprezentacji i to może dodać mu skrzydeł . Ruch jak to Ruch, choćby w ostatniej kolejce widzieliśmy ich formę i krótko mówiąc nie była porywająca. Górnik z Lechem natomiast grał niźle i przegrał przez błąd sędziego . Dzisiaj wydaję się ,że będzie remis jak to w derbach , ewentualnie delikatna wygrana Górników , tak w granicach 1:0.

Typ : poniżej 2.5 gola
Kurs 1.55

Typ : X2
Kurs 1.40
:minus:


szymek nie ma zle :) derby zawsze sie tocza swoimi prawami ale to nie takie derby jak nasze GKS ze smieRdzielami ,chociaz powyzej +2.5 to bylo jasne dzisiaj :) szkoda GORNIKA

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach hazardowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach hazardowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium polski zaklady wzajemne moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie na urzadzanie zakladow wzajemnych. Zawieranie zakladow u bukmacherow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow na zawieranie zakladow wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.Polityka prywatnosci