Najlepsze bonusy bukmacherskie: Fortuna, Forbet, Totolotek, Lvbet
1. Totolotek
20 pln
bez depozytu +1000 PLN
2. LVbet
20 PLN
bez depozytu +1000 PLN
3. Fortuna
20 PLN
bez depozytu +400 PLN
4. Etoto
200% do 100 PLN
Odbierz 1000 PLN »
5. Fortuna
110 PLN
dodatkowo +400 PLN
Na terytorium Polski zaklady wzajemne moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie na urzadzanie zakladow wzajemnych. Udzial w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard zwiazany jest z ryzykiem.

NFL 2013 - typy, analizy

Typy bukmacherskie na NFL, Polska Ligi Futbolu Amerykańskiego, Rugby oraz wszystkie tematy pokrewne. Przeczytaj analizy ekspertów.
Regulamin forum
Futbol amerykański

Futbol amerykański to mało popularna dyscyplina sportowa w Polsce. Dlatego też bukmacherzy często mylą się w kursach i nasi eksperci mogą oferować dobre typy bukmacherskie na NFL, Polska Ligi Futbolu Amerykańskiego, Rugby oraz wszystkie tematy pokrewne.

Tylko u nas znajdziesz typy bukmacherskie na Futbol amerykański na świecie oraz profesjonalne analizy spotkań Rugby. Wszystko za darmo.

Zapraszamy teraz do zapoznania się z poszczególnymi tematami w tym dziale. Przeczytaj terminarz Futbol amerykański, opisy odbytych spotkań oraz analizy i darmowe typy na Rugby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Master

NFL 2013 - typy, analizy

Post autor: Master » 09-08-2012, 15:43

Obrazek
National Football League

największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego, złożona z 32 zespołów. Liga powstała w roku 1920, jako American Professional Football Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Futbolu Zawodowego) i zmieniła nazwę na obecną dwa lata później.
Drużyny ligi podzielone są obecnie pomiędzy dwie konferencje: American Football Conference (skrót: AFC, Amerykańska Konferencja Futbolowa) i National Football Conference (skrót: NFC, Krajowa Konferencja Futbolowa). Obie konferencje dzielą się z kolei na 4 dywizje zrzeszające po 4 zespoły każda. Dla rozróżnienia dywizjom nadano określenia: Wschodnia, Północna, Południowa i Zachodnia.
Podczas sezonu każdy z zespołów ligi rozgrywa 16 meczów w przeciągu 17 tygodni zazwyczaj w okresie od września do grudnia. Po zakończeniu sezonu następuje faza rozgrywek play-off, w której uczestniczy po 6 najlepszych zespołów w obu konferencjach: czterech zwycięzców dywizji oraz dwie drużyny nie-zwycięskie (dzikie karty) z najlepszym dorobkiem punktowym w danej konferencji. Faza kończy się zwycięstwem jednej z drużyn, która staje się mistrzem swojej konferencji i awansuje do finału ligi, Super Bowl, w którym mierzy się z mistrzem drugiej konferencji. Super Bowl rozgrywa się na uprzednio wybranym obiekcie zazwyczaj jest to stadion jednej z drużyn ligi. Tydzień przed finałem, odbywa się Pro Bowl, mecz gwiazd obu konferencji.

Sezon ligowy

Rozgrywki ligi NFL składają się z trzech faz:
fazy 4 meczów sparingowych (exhibition season lub preseason) od końca lipca do końca sierpnia
fazy 16 meczów sezonu zasadniczego (regular season) od września do grudnia
okresu meczów pucharowych, czyli fazy play-off, do której przystępuje 12 zespołów rozpoczętej w styczniu następnego roku i kończącej się finałem Super Bowl na początku lutego

Faza sparingowa
Okres letni, od początku sierpnia do początku września, wykorzystywany jest przez większość drużyn NFL do rozgrywania gier pokazowych (exhibition game), które liga zaleca nazywać przedsezonowymi (preseason). Dwa zespoły wybierane są do meczu Pro Football Hall of Fame Game, co sprawia, że liczba meczów przedsezonowych tych drużyn rośnie do pięciu.
Gry pokazowe są dobrym sposobem na przygotowanie nowych zawodników zespołu do występów przed wielką liczbą kibiców. Szefostwo klubów często wykorzystuje te mecze do określenia wartości sportowej nowo zatrudnionych graczy. Zawodnicy z dużym stażem zazwyczaj rozgrywają jedną kwartę w każdym meczu, w celu uniknięcia możliwych kontuzji tuż przed sezonem.

Sezon zasadniczy
Na sezon zasadniczy (regular season) ligi składa się 17 tygodni rozgrywek rozpoczynających się we wrześniu a zakończanych w grudniu. Każdy z 32 zespołów ligi gra po dwa mecze (u siebie i na wyjeździe) z trzema pozostałymi drużynami w swojej dywizji oraz 10 meczów z pozostałymi drużynami NFL, które zostały mu przydzielone przez ligę w poprzednim roku. Dwa z tych dziesięciu spotkań ustala się na podstawie wyniku drużyny w poprzednim sezonie. Pozostałe 8 meczów zespół rozgrywa z drużynami dwóch innych dywizji, jednej z konferencji AFC, a drugiej z konferencji NFC, zmienianych co sezon.
Przykład: W sezonie 2006, każdy z zespołów Dywizji Wschodniej AFC grał z wszystkimi zespołami Dywizji Południowej AFC i Dywizji Północnej NFC.
Ten sposób rozgrywek jest dla wszystkich drużyn jednej dywizji gwarancją gry przeciw wspólnym rywalom z handicapem 2 spotkań przydzielonych na podstawie siły drużyny z poprzedniego sezonu. Ponieważ sezon trwa o jedną kolejkę dłużej niż wymaga kalendarz spotkań jednego zespołu (16 meczów), każda drużyna ma przyznany jeden tydzień odpoczynku (bye week), w którym nie spotyka się z rywalami. W obu konferencjach ligi rozgrywki prowadzone są w identycznym systemie.

Faza play-off

Faza play-off ligi NFL: w każdej z konferencji czterech zwycięzców dywizji zostaje sklasyfikowanych na miejscach 1-4 na podstawie stosunku wygranych do przegranych i remisów w sezonie zasadniczym, a następnie dwa zespoły dzikie karty klasyfikuje się na miejscach 5-6 według identycznych kryteriów.
Sezon kończy się wyłonieniem 12 drużyn przystępujących do serii meczów, prowadzących do finału ligi, Super Bowl. Do systemu rozgrywek pucharowych wchodzi po 6 zespołów z konferencji AFC i NFC:
Cztery drużyny, które zdobyły pierwsze miejsca w swoich dywizjach. Mistrzów dywizji klasyfikuje się na miejscach 1-4 na podstawie stosunku wygranych do przegranych i remisów w sezonie zasadniczym.
Dwie dodatkowe drużyny (tzw. dzikie karty), które miały najlepsze stosunki wyników w całej konferencji wyjąwszy mistrzów dywizji. Te zespoły klasyfikuje się na miejscach 5-6.
Zespoły z miejsc 3 i 6 oraz 4 i 5 grają przeciw sobie w pierwszym tygodniu rozgrywek play-off w fazie dzikich kart. NFL nazywa te mecze \weekendem dzikich kart. W tym czasie zespoły z miejsc 1 i 2 mają przerwę którą zazwyczaj pożytkują na odpoczynek niejako w nagrodę za udany sezon zasadniczy i automatycznie przechodzą do następnej rundy, fazy dywizyjnej. Specyfiką tej rundy jest to, że w danej gałęzi rozgrywek drużyna sklasyfikowana najwyżej spotyka się z najniżej klasyfikowaną drużyną awansującą z poprzedniej rundy. Dodatkowo zespół klasyfikowany wyżej przystępuje do pojedynku jako gospodarz, tzn. mecz rozgrywa się na jego stadionie, co może stanowić dużą przewagę nad rywalami.

Dwa zwycięskie zespoły rundy meczów dywizyjnych przechodzą do fazy konferencyjnej, w której walczą o tytuł Mistrza Konferencji. Dwa tygodnie później mistrzowie obu konferencji spotykają się w finale ligi Super Bowl.

Krótka charakterystyka ligi za wikipedią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Master

Post autor: Master » 09-08-2012, 16:26

Pre season 1st week part one
Potraktujmy mecze przedsezonowe jako rozgrzewkę, przed realnym typowaniem, nie wszystkie buki mają ofertę, a ona nie jest taka jakiej bym oczekiwał, brakuje mi zakładów na 1. kwartę i połowę, tak jak to było w zeszłym roku, do tego jeszcze nic nie wiadomo o formie poszczególnych zespołów, więc warto poczekać, jak napisane jest wyżej zespoły ogrywają świeżaków, bądź graczy niepewnych na swoich pozycjach, jednak wydaje mi się, że można coś tutaj wymyślić i jak ktoś chce się pobawić, to drobniaki można rzucić. Ale powtarzam, pierwszy miesiąc leci nawet bez stawki, nie ma co wróżyć z fusów.

Buffalo Bills - Washington Redskins
Typ: Washington Redskins
Kurs: 1.70

Normalnie odpuściłbym ten mecz, ale przeczytałem, że sporo ma pograć gwaizda tegorocznego draftu Robert Griffin III popularny RG3, spotykają się z sobą dwa średniaki, ten zawodnik to charyzmatyczny rozgrywający, który swoją grą może pociągnąć zespół do zwycięstwa, zobaczymy.

Philadelphia Eagles - Pittsburgh Steelers
Typ: Philadelphia Eagles
Kurs: 1.85

Eagles to taki Man City NFL, mają taką świetną paczkę, ale wzeszłym sezonie byli niezgrani i źle prowadzeni, w tym muszą się zgrać i razem występować na boisku, to może być powód do zwycięstwa w meczu przedsezonowym o wysokiej stawce marketingowej, ponieważ Steelers to bardzo dobra ekipa, która w tym roku odmładza defensywę i kilku graczy weteranów pożegnało się z ekipą, która kiedyś miała tak dobre wybory w drafcie, że kilka czy nawet kilkanaście lat nie zmieniali składu, niestety nikt nie jest wiecznie młody i w tym roku defensywa Steelers może się posypać, a ich ofensywa nigdy do mnie nie przemawiała, Big Ben jako rozgrywający jest dla mnie nikim wybitnym, zdecydowanie wyżej cenię Mike'a Vick'a z Eagles, ale wiem, że żaden z nich nie pogra zbyt długo, a handicapem dla Eagles jest to, że ich drugi oraz trzeci rozgrywający musiał ciągnąć grę w zeszłym sezonie z powodu kontuzji wcześniej wspomnianego Vicka, to może być przewaga doświadczenia po stronie młody rozgrywających z Philadelphii.

New England Patriots - New Orleans Saints
Typ: New England Patriots
Kurs: 1.53

Jestem kibicem Pats, więc obok tego meczu nie mogę przejść obojętnie, w sezone regularnym taki mecz byłby hitem kolejki, teraz też tak jest, ale tylko marketingowo. Dla mnie Pats mają po prostu lepszy sklad, a główną rolę odgrywać będą tutaj zmiennicy na pozycji rozgrywającego. Ja w zeszłym roku zobaczyłem poziom backup'a Patriots - Ryan'a Mallett'a. On chłonie wiedzę i umiejętności od Tom'a Brady'ego a co za tym idzie bardzo podoba mi się jego gra, gra pewnie i dokładnie, dobrze wybiera zagrania i świetnie współpracował z kolegami

Awatar użytkownika
Master

Post autor: Master » 10-08-2012, 06:21

Buffalo Bills - Washington Redskins
Typ: Washington Redskins
Kurs: 1.70

Philadelphia Eagles - Pittsburgh Steelers
Typ: Philadelphia Eagles
Kurs: 1.85

New England Patriots - New Orleans Saints
Typ: New England Patriots
Kurs: 1.53

Awatar użytkownika
Master

Post autor: Master » 10-08-2012, 16:56

Pre season 1st week part two

Na dzis wybrałem trzy mecze, wydają mi się bardzo pewne, chociaż w meczach sparingowych nic pewne nie jest, po prostu pozbierałem do kupy fakty z ostatnich tygodni i w meczach przedsezonowych moi faworyci powinni się dobrze zaprezentować.

Detroit Lions - Cleveland Browns
Typ: Detroit Lions
Kurs: 1.59

W zeszłym roku Lions wygrali wszystkie mecze przedsezonowe, nie odpuszczali sobie i to zaprocentowało w sezonie regularnym ( 6 kolejnych zwycięstw na starcie rozgrywek) Nie wiem w jakim składzie wyjdą na ten mecz, ale pewien jestem tego, ze gwiazda Browns Trent Richardson, pod którego układana jest gra w tym sezonie nie wyjdzie na boisko z powodu niedawnej operacji kolana. Ta informacja bardzo mnie cieszy zwłaszcza w meczu wyjazdowym, gdzie tak czy inaczej Lions byliby faworytami. Jak Browns poradzą sobie z nowym stylem gry ?? zobaczymy w nocy.

Miami Dolphins - Tampa Bay Buccaneers
Typ: Miami Dolphins
Kurs: 1.60

Tak, to ta drużyna od tych ślicznych cheerleaderek :) Oni grają u siebie to raz a po dwa mają taki przepych na pozycji rozgrywającego, że aż żal na to patrzeć, ponieważ grać będzie jeden, a mają przynajmniej trzech zawodników, którzy mogli by grać jako starter, z tego względu każdy z nich będzie chciał się dziś zaprezentować jak najlepiej by awansować w hierarchii trenera, z tego względu warto na nich postawić ponieważ każdy zagra po kwarcie, w której powinien zdobyć jakieś punkty, co daje całkiem niezły handicap w starciu ze średniakiem jakim jest ekipa Bucks.

San Francisco 49ers - Minnesota Vikings
Typ: San Francisco 49ers
Kurs: 1.66

Ekipa Niners ma w tym meczu do przetestowania kilku nowych zawodników w ataku, zbroili się przed sezonem i warto się zaprezentować. Przeciwnik mocno osłabiony, ponieważ po kontuzji stopy nie wrócił gwiazdor wikingów Adrian Peterson, a bez niego Vikings przegrali wszystkie mecze w poprzednim sezonie, co nie zmienia faktu, że nawet gdyby był zdrowy to nie pograłby więcej niż jedna kwartę, zawsze to cos, zwłaszcza, że wczorajsze mecze pokazały, że pierwsza kwarta może ustawić cały mecz.

Awatar użytkownika
Master

Post autor: Master » 29-08-2012, 22:31

Dzisja ciekawy mecz z punktu widzenia zespołów. Powtórka z Super Bowl czyli Giants podejmują Patriots.

New York Giants - New England Patriots
Typ: New York Giants
Kurs: 2.10

Ostatnia kolejka spotkań przedsezonowych i na pewno nikt nie będzie chciał ryzykować utraty najlepszych zawodników. Główną rolę w tym spotkaniu odegrają rezerwowi, a tych lepszych mają Giants, Back up Patsów nie zachwyca jedynie w ostatnim meczu i to w samej końcówce lekko zaskoczyli, to zdecydowanie za mało. Manning zagrał zdecydowanie lepiej o Bradyego, w dodatku Giants lepiej biegają. Defensywa Pats, która jest szykowana na ten sezon jeszcze będzie siedzieć na ławce, a to jest furtka do zwycięstwa gospodarzy. To jeszcze zabawa i obserwacje. Prawdziwą zabawę zaczynamy już za tydzień !!

Awatar użytkownika
Master

Post autor: Master » 30-08-2012, 10:25

Detroit Lions - Cleveland Browns
Kurs: 1.59

Miami Dolphins - Tampa Bay Buccaneers
Typ: Miami Dolphins
Kurs: 1.60

San Francisco 49ers - Minnesota Vikings
Typ: San Francisco 49ers
Kurs: 1.66

New York Giants - New England Patriots
Typ: New York Giants
Kurs: 2.10

Awatar użytkownika
Master

Post autor: Master » 30-08-2012, 15:53

Detroit Lions - Buffalo Bills
Kurs: 1.50

W zeszłym roku mecze sparingowe na własnym stadionie to były ich zwycięstwa, w tym roku to ich ostatni sparing przed własną publicznością, więc z pewnością będą chcieli go wygrać. Na przeciw nim Bills, którym nie wiedzie się w meczach przedsezonowych i jak do tej pory przegrali wszystkie dość znaczna różnicą punktową. Nie wydaje mi się by zależało im na walce o zwycięstwo i otwartej grze.

Green Bay Packers - Kansas City Chiefs
Typ: Green Bay Packers
Kurs: 2.05

Packers w ostatnim meczu wyraźnie się przebudzili i więcej pograł pierwszy rozgrywający. Nie wiem jak będzie teraz, ale nie sądzę by przed własna publicznością chcieli przegrać drugi mecz z rzędu. Na przeciw mają Bardzo słabych w zeszłym sezonie Chiefs, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach tracili średnio 36 pkt zdobywając jedynie 16. Nie sądzę by byli zdeterminowani bardziej niż Packers by wygrać to spotkanie, aczkolwiek to tylko sparing.

St. Louis Rams - Baltimore Ravens
Typ: Baltimore Ravens
Kurs: 2.90

No cóż nie rozumiem jakim składem kruki musieliby wbiec na boisko by przeciwko Rams był na nich taki kurs, ale w pełni to akceptuję. W sezonie regularnym kursy byłyby z pewnością odwrotne, ale jeśli szukać niespodzianki i zawyżonych kursów to właśnie w tym meczu !

Awatar użytkownika
Master

Post autor: Master » 31-08-2012, 10:52

Detroit Lions - Buffalo Bills
Kurs: 1.50

Green Bay Packers - Kansas City Chiefs
Typ: Green Bay Packers
Kurs: 2.05

St. Louis Rams - Baltimore Ravens
Typ: Baltimore Ravens
Kurs: 2.90