Oznaczenia flag w F1

Analizy i typy buchmacherskie ekspertów na mistrzostwa formuły jeden. Dobre typy bukmacherów przewidujące kto wygra dany wyścig F1.
Regulamin forum
Formuła 1

Formuła 1 to najpopularniejsze wyścigi na świecie. Znana również jako wyścigi Grand Prix. Wprawdzie nie jeździ już Robert Kubica, ale i tak każdy wyścig F1 jest niezwykle emocjonujący i warty uwagi!

Tylko u nas znajdziesz typy bukmacherskie na Formuła 1 na świecie oraz profesjonalne analizy spotkań F1. Wszystko za darmo.

Zapraszamy teraz do zapoznania się z poszczególnymi tematami w tym dziale. Przeczytaj terminarz wydarzeń Formuła 1, opisy odbytych spotkań oraz analizy i darmowe typy na F1.
ODPOWIEDZ
dinho_10
Posty: 339
Rejestracja: 12-02-2006, 10:37

Oznaczenia flag w F1

Post autor: dinho_10 » 01-07-2007, 11:42

Oznaczenie Flag

Flagi mają wymiary przynajmniej 60 x 80 cm,a w wypadku czerwonej i w szachownice przynajmniej 80 x 100 cm.Przepisy precyzują,że kolory flag są wzięte z międzynarodowego systemu kolorów Pantone.


Żółta z czerwonymi pasami


Obrazek
Ostrzega o śliskiej nawierzchni.Pokazywana nieruchomo,zwykle w wyniku pozostawienia na nawierzchni oleju albo wody.


JasnoniebieskaObrazek


Sygnalizuje kierowcy,ze będzie wyprzedzany.Podczas sesji treningowej karze ustąpić pierwszeństwa szybszemu samochodowi,który szykuje sie do wyprzedzania.Podczas wyścigu zwykle jest pokazywana kierowcą mającym jedno(lub więcej) okrążenie straty do tych,którzy jadą za nimi. Karze ich przepuścić przy najbliższej okazji. Ignorowanie niebieskiej flagi może zostać ukarane przez sędziów.


Czerwona

Obrazek

Sesja treningowa lub wyścig został zatrzymany. Pokazywana w punktach obserwacyjnych na polecenie dyrektora wyścigu(zwykle w wyniku kolizji albo fatalnych warunków pogodowych). Nakazuje natychmiast zwolnić, być przygotowanym do zatrzymania i zjechać na pit lane. Wyprzedzanie jest zakazane.


Żółta

Obrazek

Sygnalizuje kierowcy niebezpieczeństwo i jest pokazywana w punktach obserwacyjnych, rozmieszczonych wokół toru.Żółtymi flagami wymachują porządkowi w najbliższym punkcie (lub dwóch,jeśli sędziowie tak zdecydują)
poprzedzającym niebezpieczeństwo.
Dodatkowe informacje niesie sposób,w jak żółta flaga jest pokazywana

*jedna wymachiwana flaga :zwolnij nie wyprzedzaj i bądź przygotowany
na zmianę kierunku jazdy;coś dzieje sie wokół toru albo częściowo na nim.
**dwie wymachiwane flagi: zwolnij,nie wyprzedzaj i przygotuj sie do zmiany kierunku jazdy
albo zatrzymania: tor jest całkowicie lub częściowo zablokowany.

Wyprzedzanie jest zakazane pomiędzy pierwszą żółtą flagą a flagą zieloną,pokazywaną po incydencie.


Zielona


Obrazek


Oznacza,że wszystko jest w porządku. Jest pokazywana w punkcie obserwacyjnym bezpośrednio po incydencie, który wywołał konieczność pokazywania żółtej flagi.Może tez oznaczać rozpoczęcie sesji treningowej,a także okrążenia formującego.


Biała


Obrazek

Informuje o obecności na torze pojazdu znacznie wolniejszego.Wymachiwana w odpowiednim punkcie obserwacyjnym.


Czarna


Obrazek

Również pokazywana z numerem samochodu,karze kierowcy zjechać do garażu przy najbliższej okazji.Zwykle jest używana w wypadkach wykluczenia zawodnika z wyścigu.


Czarno-biała podzielona po przekątnej


Obrazek

Pokazywana razem z numerem samochodu,stanowi dla kierowcy ostrzeżenie o niesportowym zachowaniu.Taki ostrzeżenie jest pokazywane zawodnikowi tylko raz i może prowadzić do pokazania czarnej flagi.


Czarna z pomarańczową tarczą

Obrazek

Jest pokazywana razem z tablicą z numerem samochodu.Informuje kierowce o problemach technicznych z jego pojazdem, które mogą stanowić zagrożenie dla niego lub innych , i karze zjechać do boksów na następnym okrążeniu.Po usunięciu usterki kierowca może powrócić do wyścigu.


Z biało-czarną szachownicą


Obrazek

Jest pokazywana tylko na linii mety i oznacza zakończenie sesji treningowych oraz wyścigu.Podczas wolnych treningów oraz kwalifikacji jest pokazywana po upłynięciu wyznaczonego czasu.W wyścigu jest pokazywana najpierw liderowi a następnie każdemu,kto dociera za nim do mety.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach hazardowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach hazardowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium polski zaklady wzajemne moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie na urzadzanie zakladow wzajemnych. Zawieranie zakladow u bukmacherow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow na zawieranie zakladow wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.Polityka prywatnosci